KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7154367
*
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 19:07:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:00:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:49
*
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 13:00:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:49